Belcrumhaven, Veilingkade en Industriekade (Belcrum)

Gebieden
1923 tot heden
1310 1310

De Belcrumhaven in de jaren dertig van de twintigste eeuw. Rechts de Industriekade en links de Veilingkade. (Beeldcollectie Stadsarchief Breda)

De Belcrumhaven is gegraven in 1923. De Belcrum behoorde toen nog tot de gemeente Teteringen, maar de gemeente Breda was reeds eigenaar van de grond. In 1927, na de annexatie, kreeg de haven zijn naam. De kaaien kregen de namen Veilingkade en Industriekade. De Veilingkade werd genoemd naar de veiling van de Roomsch Katholieke Baroniesche Tuinbouwvereeniging, die gevestigd was aan de Belcrumweg tussen de Spoorhaven en deze kaai. In 1969 verhuisde het complex naar de Heilaarstraat. De Industriekade ontleent zijn naam uiteraard aan de industrie die hier gevestigd zijn. Dit zijn eerlijke namen, die het karakter van industriegebied niet verloochenen.

Literatuur

Henk Muntjewerff, Industrieel erfgoed in Via Breda, een factor van belang (Breda, 2008).
Gerard Otten, De straten van Breda (Breda, 1988).

Deel dit artikel

Nieuwsbrief

Ook interessant

Idee icoon

Mis je iets? Informatie onjuist? Idee├źn?

Mail je reactie
Erfgoedweb is een initiatief van
gemeente Breda
chevron-up Scroll naar boven